5 Haziran 2018 Salı

Yaşama Bakış Felsefesi Olarak Kabul Ettiğim Görüş / My Life Vision

Yaşama Bakış Felsefesi Olarak Kabul Ettiğim Görüş:

Tam olarak yanılgılar dünyası olmasıdır. Şu şekilde anlatayım: aslında arabayı yaratan kişi insan değildir. O zaten insan oğlu onu keşfetmeden öncede evrende vardı. Yaratan Evreni yaratırken bu formulü içine koymuş. yani bilgisayarı yaratan insan değildir. İnsan sadece bu yanılgılar içinde kalmış sürekli olarak yanılan ama yanıldığını anlayamasın diye tasarlanmış bir varlıktır.

Önemli olan kazanmak değildir. Kazanmak bu zaman formülü ile sıkıştırılmış olmayan bir yanılgıdır. Kazanmak güzel birşeydir, ama önemli olan nasıl kazandığındır. Çünkü öteki tarafta bence zaman kavramı yok. Bunu hayal edebiliyormusunuz. Edemezsiniz, Çünkü bunu anlayamamak üzere tasarlanmış durumdayız.

Bu dünyaya doğarken nerede doğacağına kimse karar vermiyor. Açıkçası kimin karar verdiğini de bilmiyor. Bu kadar ayrıntılı bir üstün yapı da diyeyim doğumun rastgele olduğuna inanmak aptallık olur. Bunun için bu yanılgılar içinde kişiliğinizi muhafaza etmeye çalışmanızı öneririm.

Gözlemlerim sonucu şunu belirtebilirim: Yüce Yaratıcı dünya sonrası boyutta Kendi görevlerini yapacak ruhlara ihtiyacı var. Bu ruhlar çalışkan olan bizim dünyamızdaki fiziki olarak değilde azimli diyeyim, dürüst, düzeni bozmayan, aşırılık yapmayan ve bence en önemlisi kendisine baş kaldırmayacak ruhlar. İşine yaramayan ruhları yakıyor veya bir şans daha için dünyaya gönderiyor. İşin kötü yanı dünyada kötü ruh sayısı artmış durumda ve bu sonuçta Yaratanın eline iyi işine yarayacak ruh sayısı orantısal olarak azalmaktadır. Siz evinizde işinize yaramayan cihazı boşu boşuna çalıştırır mısınız.Çalıştırmaz kapatırsınız öyle değil mi. Gelecekte ne olacağını sadece Yüce Yaratıcı bilir. Her şeyin hayırlısını diliyorum.

Bakmasını bilen bence herkes bunları biliyor zaten

Bu yazında şunu belirtmek isterim. Burada bir idea da bulunmuyorum, bu kendi görüşümdür. Bunun için kendime göre oluşan kanıtlarımı göstermeye veya bir başkası ile paylaşma zorunda değilim. İsteyen buna inanır istemeyen inanmayabilir.