12 Haziran 2018 Salı

Savunma için Pubg savunma taktikleri / My Pubg Tactics

Bu makalemde steam de 2017 yılını en çok satın alınan oyunu Pubg de kendimin uyguladığı taktiklerimden bazılarını anlatmaya çalışacağım. Hatam olursa affola.
Pubg son 5 kalana daha çok puan verdiğinden ve oyunun mantığı hayatta kalmak olduğundan ben oyunlarda daha çok savunmaya önem veririm. Hayatta kalmak en önemli şeydir. Daha sonra öldürmek gelir. Peki hayatta kalma olasılığımızı nasıl artıracağız. Mümkünse takım halinde dolaşın ve takımdaki herkesin bir görevi olsun ve o konuda hep uzmanlaşsın.  Bu görevler:sniper, arkayı kollayan kişi ve yakın ateşli silahlar kullanan, bombaları kullanan olarak ayrılabilir ve aranızda buna göre silah alışverişi olmalı.
Bir diğer konuda güzergah dır. Birçok fpg oyununda sörekli olarak bir yöne gitmek sizi birçok kez güvenli duruma sokuyor, ama pubg bu olmuyor. Pubg de ne zaman nerede durmanız gerektiğini ve ne yapmanız gerektiğini bilmelisiniz. Gerçek hayatta olduğu gibi. Takım halinde oynuyorsanız ne zaman agresif ne zamanda defansif oynamanız gerektiğini birlikte oynadıkca pratik yaptıkca geliştireceğiniz bir özelliktir. Evlerin içinde durmak savunmanızı artırmaktadır. Ama şunu söyleyeyim bence ağaçları sık olan ormanlık bir alanda güvenlidir . Çünkü ormanlık bölgenin içinde ağaçlar sizi kamufile ediyor, hemde iyi oyuncular pek ormanda dolaşmıyolar.

Gelelim son 5 kaldınız . Eğer düz bir alansa otların içine saklanıp az hareket ederek kamufile olup ve rakiplerinizin yerini tespit etmeye çalışmalısınız. Bence el bombasınıda son 5 saklarsanız iyi olur. Çünkü alan daraldığı için sallasanız bile tutturma ihtimaliniz artacaktır.
Benim çok kullandığım taktiklerden biri son 5 kalmadan önce rakiple karşılaştığınızda alan çok geniş olduğu için bu alanı kullanmalısınız. Mümkünse araç olarak motorsiklet kullanmalısınız çünkü motorsiklet diğer araçlara göre daha hızlıdır ve bir tepenin arkasında iseniz çok cabuk yer değiştirebilirsiniz. Rakibinizin sizin nerede olduğunuzu bilmemesi büyük bir avantaj sağlayabilir.
Bir diğer taktiğimde birebir çatışmalarda çatışma sırasında asla sabit kalmayın. Evet o anda bunu refleks olarak yapmak çok zor ama en azından sağa ve sola sürekli olarak koşabilirseniz. Vurulma ihtimaliniz düşecektir.
Eğerki düşmanın etrafta olduğunu biliyor ama tam olarak nerede olduğunu bilmiyorsanız emin değilseniz etrafta dolaşmayın mümkünse sırtınızı bi duvara verin ve ses çıkarmamaya çalışın.Eğerki ses çıkarmış ve rakibiniz sizin nerede olduğunuzu tahmin ediyorsa rakibin üstüne hemen gitmeyin ilk önce hangi silahı seçeceğinize karar verin. Canınızı kontrol edin. varsa el bombası kullanmalımısınız bunu düşünün ve takım halinde oynuyorsanız aynı anda birlikte saldırmalısınız.